
- середа, 16 жовтня 2024 р.
Гостьова лекція асистента кафедри програмного забезпечення комп'ютерних систем Сергія Володимировича Янушевського та представника громадської організації "Фонд Символи " Юрія Анатолійовича Мартинюка на тему: "Штучний інтелект. Реалії сьогодення"
16 жовтня 2024 року студенти спеціальності 016 Спеціальна освіта та 012 Дошкільна освіта першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти та викладачі кафедри долучилися до лекції на тему: "Штучний інтелект. Реалії сьогодення".
Лекція мала на меті ознайомити студентів з сутністю АІ, показати напрямки впровадження АІ у повсягденне життя, навчити розпізнавати АІ в інформаційному просторі.
Важливим аспектом лекції стало залучення студентської групи до створення контенту за допомого.ю різних ресурсів на основі АІ. Зокрема, учасниками заняття створено текстові запита у Chat gpt, згенеровате тематичне зображення у Stable Diffusion AI Images та авторську пісню в Suno.
Сергій Володимирович і Юрій Анатолійович також показали цікаві ресурси, які мість бібліотеки згенерованих за допомогою АІ матеріали, які можуть стати корисними для майбутньої педагогічної діяльності. Зокрема, майбутніх фахівців дошкільної та спеціальної освіти, ознайомили з ресурсом Media Hub Bukovyna, який розміщений на YouTube та Facebook.
Окрім означеного, яскравою частиною лекції стало демонстрація, створеного за допомого АІ і виданого лекторами, комікса для дітей "СуперФедько та зниклий народний спів".
Лекція завершилася активним обговоренням перспектив використання АІ і дошкільній та спеціальній освіті. Студенти активно долучалися до дискусії, ставили питання щодо можливостей використання АІ інструментів у педагогічній діяльності. Лектор надав вичерпні відповіді та рекомендації щодо подальшого вивчення та впровадження АІ у свою майбутню професійну діяльність.
Захід став важливим кроком у розвитку міжкафедральної співпраці та інтеграції інноваційних підходів у педагогічну практику.
Така міждисциплінарна співпраця має велике значення для підвищення якості підготовки майбутніх студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта та 012 Дошкільна освіта, що дозволить їм опановувати АІ та інтегрувати їх в освітній процес.