
- четвер, 28 квітня 2022 р.
Згідно п.3.6 «Положення про розроблення та реалізацію освітніх програм ЧНУ» передбачений постійний перегляд і удосконалення освітніх програм, що відбувається у форматі громадського обговорення.
За процедурою, впродовж лютого 2022 р. програмною радою ОНП «Освітні, педагогічні науки» третього (освітньо-наукового) рівня за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки галузі знань 01 Освіта / Педагогіка організовані різні форми комунікації з представниками академічної спільноти, здобувачами освіти, зовнішніми стейкхолдерами. У результаті отримані письмові й усні відгуки щодо якості ОНП й рекомендації/пропозиції щодо її удосконалення.
26 квітня 2022 р. відбувся розширений міжкафедральний методичний семінар із обговорення освітньо-наукової програми «Освітні, педагогічні науки»» третього (освітньо-наукового) рівня за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки галузі знань 01 Освіта / Педагогіка.
Учасники: члени програмної ради (гарант ОНП проф. Тимчук Л., проф. Іванчук М.Г., проф. Олійник М.І., проф. Романюк С.З., проф. Федірчик Т.Д.), викладачі ЧНУ (доц. Кармалюк С.П., доц.Лісовий В.А., доц. Піц І.І., доц. Равлюк Т.А., доц. Шевчук К.Д., доц.Прокоп І.С.), завідувач аспірантури (Лопащук І.А.), представники Ради молодих учених ЧНУ (Дідух В.В., Попов О.А.), аспірант (Скоролітня А.І.), випускник ОП (Іващук А.).
Запрошені стейкхолдери: д.пед.н, професор Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих Філіпчук Н.О.; д.пед.н., доцент кафедри педагогіки дошкільної, початкової освіти та освітнього менеджменту Мукачівського державного університету Атрощенко Т.О.; д.пед.н., професор Тернопільського націоналного педагогінчого університету ім.В.Гнатюка Янкович О.І.; начальник Головного управління Державної служби якості освіти в Чернівецькій обл., к.пед.н., доц. Палійчук О.М.
Модерувала роботу гарант освітньо-наукової програми Людмила Тимчук, яка проінформувала про отримані в період громадського обговорення ОНП пропозиції від внутрішніх і зовнішніх стейкхолдерів; подякувала за їх персональну участь в міжкафедральному семінарі.
Учасники висловили міркування щодо якості й перспектив ОНП.
За результатами обговорення рекомендовано низку змін і доповнень до ОНП, зокрема: введення нових дисциплін до обов’язкої складової; розширення пропозиції та збільшення обсягу вибіркової компоненти; уточнення у пункті «Придатність до працевлаштування» відповідно до змін у Класифікаторі професій (від 25.10.2021 р.); внесення доповнень у пункт «Форми атестації..» у зв’язку з уведенням в дію нових вимог щодо оформлення дисертації; розширення складу проектної групи.
Детально з матеріалами методичного семінару можна ознайомитися за посиланням.
Висловлюємо щиру вдячність і глибоку шану колегам за людську підтримку й високо професійні поради і конкретні рекомендації!
Віримо в Перемогу України!